FirmoweWindykacje.pl - wezwanie do zapłaty, pozew do sądu, wniosek do komornika - online

Nowości w windykacji należności

03.10.2011 14:28

Powszechna informatyzacja usług nie omija również ściągania długów. Windykacja wierzytelności online jest coraz popularniejszym sposobem prowadzenia windykacji, a jego popularność wynika głównie z wysokiej skuteczności i skróconego czasu obsługi postępowania.

Przykładem nowych rozwiązań w odzyskiwaniu wierzytelności jest portal windykacyjny www.FirmoweWindykacje.pl, który umożliwia szybkie generowanie wezwań do zapłaty i innych pism windykacyjnych. Pozew sądowy o wydanie nakazu zapłaty może być wygenerowany przez każdego wierzyciela w około 5 minut bez konieczności korzystania z usług firm zewnętrznych. Ponadto, skuteczność oferowanych wniosków windykacyjnych wynosi blisko 80%.

Do obsługi portalu nie jest wymagana specjalistyczna wiedza lub doświadczenie. Każdy wierzyciel może rozpocząć własną windykację długu. Portal o windykacji został podzielony na kilka wyraźnie zaznaczonych narzędzi, między którymi windykator może swobodnie się poruszać. Do narzędzi tych należą m.in.: Giełda wierzytelności, Baza firm windykacyjnych, Baza wiedzy o windykacji (Artykuły) i Formularze windykacyjne.

Portal windykacyjny samodzielnie aktualizuje wartość odsetek ustawowych od należności głównej oraz automatycznie pobiera informacje o wierzycielu, dłużniku, sądzie, komornikach i zaległościach dłużnika, dzięki czemu windykator nie musi ich wielokrotnie uzupełniać ręcznie w pismach.

Druk wezwania do zapłaty, pozew sądowy, wniosek o wszczęcie egzekucji komorniczej i inne wnioski windykacyjne są dostępne dla użytkownika portalu zaraz po dokonaniu ich zakupu, bez konieczności oczekiwania na ich sporządzenie przez jakiegokolwiek prawnika. Obsługa użytkownika portalu odbywa się bez ingerencji Administratora, co znacząco przyśpiesza przygotowywanie dokumentacji windykacyjnej.

Portal o windykacji może być również wykorzystywany przez firmy windykacyjne oraz jest idealną ofertą dla prawników, gdyż wszystkie pisma, wezwania, pozwy i wnioski mogą być sporządzane przez portal na rzecz osób trzecich, w sytuacji, gdy użytkownik portalu jest pełnomocnikiem swojego klienta.

Wszystkie pisma są wolne od jakichkolwiek informacji, iż zostały wygenerowane przez portal windykacyjny, co pozwala stosować je w działalności każdej firmy bez konieczności ukazywania źródła ich pochodzenia.

Ponadto, użytkownik portalu wykorzystuje wyłącznie narzędzia, które potrzebuje, w związku  z czym jest to idealna alternatywa dla często drogich i mało mobilnych programów do windykacji.

Portal windykacyjny posiada dodatkowo Bazę wiedzy o windykacji, gdzie znajdują się porady i informacje o windykacji, jak również Giełdę wierzytelności i Bazę firm windykacyjnych.

Hubert Płocharz - Doradca prawny
FirmoweWindykacje.pl